Znáte pláštěnky z Fatry?

Znáte pláštěnky z Fatry?

Odpověď na to, jak nezmoknout ani za prudkého deště, znají pláštěnky.
Současný výběr pláštěnek je opravdu rozmanitý, k dostání jsou v obchodech pláštěnky průhledné, barevné, šité, svařené i lepené. Vybrat si můžete pláštěnky z různých materiálů, s kapsami nebo bez, pláštěnky s různými způsoby zapínání a s různým prostředím využití.

Po stopách pláštěnek Fatra
O tom, že se pláštěnky mohou pyšnit dvouslovím tradiční výrobek, vás přesvědčí video s dobovou reportáží ČST z února 1985, kdy značka Fatra vyráběla 40 000 kusů jednoduchých pláštěnek ESO PLAST pro cvičence i pro diváky pro Spartakiádu, v případě, že by pršelo.

Dáte přednost „kapesní verzi“ nebo ponču?
Na e-shopu značky Fatra je k dostání jednoduchá pláštěnka ESO PLAST z polyethylenové fólie, která je bez knoflíků a u krku a v pase je na vázačku. Tato pláštěnka je složena do praktického malého balíčku, který se snadno vejde do každého zavazadla a je vhodným společníkem na cesty. Novinkou jsou pláštěnky v jednoduchém tvaru ponča, jež jsou k dostání v černé, zářivé žluté a modré barvě. Tyto pláštěnky jsou vyrobeny v univerzální velikosti, na bocích jsou spojené druky a disponují kapucí, kterou je možné přitáhnout šňůrkou. Hodí se do města, do přírody i na festivaly.