Výstava v Sanghaji “Mini Wonders: Czech Toys Past and Present”

Výstava v Sanghaji  “Mini Wonders: Czech Toys Past and Present”

Fatrovské nafukovací hračky se společně s dalšími objekty vydaly na expedici, tentokráte do čínské Sanghaje na výstavu “Mini Wonders: Czech Toys Past and Present”. Vystava je zde spojena s výstavou Petra Nikla „Dialogy s maminkou“.

Jedinečně navržené hračky se ocitají v pohádkovém světě rozloženém v 29 obrazech a instalacích a tak otevírají divákům zábavná dobrodružství. Český hračkářský průmysl má více než 100 letou historii. Poprvé se představil na bruselské výstavě v roce 1958. Expozice je první rozsáhlou výstavou českých hraček a vzorů v Číně.

Výstava se skládá ze dvou částí. První část je věnována historii českých hraček od roku 1919, kterou představí reprezentativní díla významných českých designérů hraček. Díla jsou nepostradatelnou součástí kulturního dědictví České republiky. Hračky jsou stále ve výrobě a prodeji.

Druhá část se zaměří na klasická díla Petra Nikla, zejména na jeho reinterpretaci návrhů jeho matky Libuše Niklové, známé české designérky hraček. Hračky staví do nového kontextu, protože mezi hračkami probíhá úzký dialog. Odhaluje tak nový kanál pro diváky pro lepší porozumění české kultuře.

Termín výstavy: 27. 6. -27. 8. 2019

Lokace: power station of DESIGN