Novinka z naší dílny – nafukovací polštář do letadla

Novinka z naší dílny – nafukovací polštář do letadla

Jak se co nejpohodlněji usadit na dlouhých cestách letadlem, aby si člověk co nejvíce odpočinul a ideálně se i prospal? Řešením může být nafukovací polštář, který jsme u nás vyvinuli speciálně pro společnost APUS Projects. Tato česká společnost se rozhodla jít jinou cestou než většina výrobců cestovních polštářů. Ty obvykle mají tvar podkovy a člověk s nimi spí s hlavou na stranu, což po delším spánku vede k nepříjemnému strnutí šíje.

Nafukovací polštář s názvem APUS Relax (Apus je latinsky rorýs, čili jeden z mála ptáků, který dokáže spát za letu) cestující umístí na sklopný stolek a opřou se o něj v předklonu čelem. Obličej „zapadne“ do otvoru, kterým lze volně dýchat. Taková poloha je podle odborníků mnohem vhodnější než sezení s hlavou opřenou do boku.

S touto myšlenkou přišli zástupci APUS Projects před časem do Fatry, kde nás požádali o spolupráci. Chopili jsme se příležitosti podílet se na tomto zajímavém projektu a výsledkem jsou nyní již dvě unikátní designérské varianty tohoto výrobku, které jsou v prodeji na internetových stránkách společnosti. Nejnovější typ APUS Triangle je navržen tak, aby nabídl i jiné způsoby využití, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Přední i zadní část polštáře lze nafouknout zvlášť, což umožní využití více spacích a relaxačních pozic.


Pokud nafouknete jenom přední část, můžete polštář použít jako klasický krční límec. Po nafouknutí zadní části je z Apusu pohodlný polštář k okýnku nebo bederní podpěra. Když nafouknete obě části, můžete využít nejzdravější polohu dopředu nebo polštář využít v páru mezi vámi a spokojeně odpočívat.